Мнения за myebook.bg
ebook reader: електронните книги на новото поколение!<br>бъди мобилен, чети навсякъде и по всяко време!
ebook reader: електронните книги на новото поколение!
бъди мобилен, чети навсякъде и по всяко време!
Април 23, 2014, 01:59:27 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпроси относно батерията на К3  (Прочетена 1465 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

charger
Jr. Member
**

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 19

Профил
« -: Февруари 17, 2011, 10:19:46 »

Здравейте,има ли зависимост,между количеството качени книги и живота на батерията...
Имам около 280 книги и батерията пада за 1 ден...Дори в спящ режим,от вечерта,на следващия ден ми показва индикатор наполовина пълен и след десетина страници freez,поради липса на ток...
Киндъла е купен преди 2 дена и вероятно няма достатъчно цикили заряд- разряд?
Активен
dari
Administrator
Sr. Member

Рейтинг: +100/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 408

Профил
« Отговор #1 -: Февруари 20, 2011, 08:45:34 »

Здравейте,има ли зависимост, между количеството качени книги и живота на батерията ...
Тестовете ни показаха, че определено има зависимост между броя на качените книги и живота на батерията. Това най-вече се отнася за първоначалния момент след качването на книгите, тъй като устройството индексира всички качени книги. Най-забележима е промяната в заряда на батерията в "спящ" режим, който се оказва не съвсем спящ  Shocked. Оказва се, че Kindle 3 "сънува" - подрежда си информацията или си актуализира софтуера именно в този режим.
Експериментите ни показаха, че след като веднъж се индексират книгите батерията започва да се държи значително по-нормално (за 2 дни активно ръчкане без пуснато WiFi падна с около 20%). Smiley
Имайте в предвид, че при всяко събуждане устройството си прави "бърза преиндексация" за да провери за промени по качените файлове (може да забележите индикатора за активност в горния ляв ъгъл).

Цитат
Имам около 280 книги и батерията пада за 1 ден ...
Тъй като знам за кое точно устройство става въпрос, следва да уточня - книгите на са 280, а 3 311 заглавия (файлове с книги) Shocked

Цитат
Киндъла е купен преди 2 дена и вероятно няма достатъчно цикили заряд-разряд?
По информация на производителите на батерии от този тип, те достигат максималния си (работен) капацитет след 4 цикъла заряд-разряд, което от своя страна също е фактор, но според мен не е лимитиращия в този случай.
Активен

EZ Reader 6, EZ Reader 5 Pro, Kindle 3 WiFi + 3G, NOOK Touch
charger
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: Февруари 21, 2011, 06:55:22 »

Да,моя грешка,авторите са около 300,книгите - повече Smiley

Благодарности на екипа на E-book, за бързата реакция при проблема с устройството ми, цялостната комуникация на високо ниво, както и предложеното решение  sunny

Още веднъж - благодарности Smiley
Активен
nk
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1

Профил
« Отговор #3 -: Февруари 22, 2011, 08:46:15 »

Здравейте,

Малко допълнение на написаното от dari. Информацията е от тема в един испански форум:
http://zonaebook.com/foro/viewtopic.php?f=7&t=1283

Накратко: ако качим голям брой книги наведнъж в Kindle 3, индекситрането може а отнеме доста време - до няколко дни. Ако обаче и след това батерията продължава да се разрежа бързо, възможно е това да се дължи на грешки в индексирането, причинени от големи файлове, проблеми при форматирането или pdf-и. За да проверим дали всичко е ОК, можем да направим търсене по несъществуваща дума, примерно "gjhlerhjsj". Ако всички книги са правилно индексирани, резултата трябва да не нещо от рода на "no itmes". Ако обаче търсенето върне някоя книга, най-вероятно файла й не е правилно индексиран и е добре да я изтрием.
В края на темата, авторите препоръчват да зареждаме батерията на Kindle 3, когато е "паднала" до около 35%.
Активен
dari
Administrator
Sr. Member

Рейтинг: +100/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 408

Профил
« Отговор #4 -: Февруари 23, 2011, 12:55:40 »

В края на темата, авторите препоръчват да зареждаме батерията на Kindle 3, когато е "паднала" до около 35%.

Мерси за полезната информация. И аз попаднах на няколко подобни мнения по форумите, но за сега не мога да ги потвърдя експериментално. Въпреки всичко има логика в това. Ако Kindle не успее да индексира коректно всички файлове, софтуера му се опитва да преиндексира ... до безкрай Undecided
А колкото да тези 35%, моите наблюдения са, че това съответства на първия предупредителен надпис за нисък заряд на батерията и препоръка устройството да бъде дозаредено.  Smiley След което устройството издържа още приблизително 2 часа с вкючена функция "Text to speach" преди да умре напълно. Cheesy
Активен

EZ Reader 6, EZ Reader 5 Pro, Kindle 3 WiFi + 3G, NOOK Touch
pr_00f
Newbie
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 4

Профил
« Отговор #5 -: Април 28, 2011, 09:38:41 »

Здравейте Колеги,
Въпрос от мен Киндъл-а индексира ли книги на Български - независимо от формата / тхт или моби / ?

Kindle3 wifi FW 3.1

Понеже на моя 99% от съдържанието е на кирилица до момента не съм забелязвал проблеми с продължителността на живота на батерията.

Активен

Kindle3 WiFi
charger
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: Май 02, 2011, 12:07:14 »

До колкото съм забелязъл,на БГ не индексира.
В момента имам около 2000 заглавия и не съм си зареждал К3 от март, а е на 1/3 оставаща батерия.
Активен
pr_00f
Newbie
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 4

Профил
« Отговор #7 -: Май 02, 2011, 12:58:19 »

Мерси,
И моите наблюдения са подобни.

А по принцип има ли начин да се спре индексирането ?
Активен

Kindle3 WiFi
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: